Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Dočkáme se přímého spojení s Vietnamem?

Česko-vietnamská turistická výměna má obrovský nevyužitý potenciál. K jeho vytěžení by přispělo zavedení pravidelného přímého spojení mezi oběma zeměmi. Počty pasažérů cestujících mezi Českou republikou a Vietnamem jsou pro tento krok dostatečné. I díky pobídkám ze strany Letiště Praha by se výhledově mohla v Praze začít na pravidelné bázi objevovat letadla společnosti Vietnam Airlines. Takové je poselství z dnešního Vietnamsko-českého fóra cestovního ruchu, které se konalo v pražském hotelu Grand Majestic Plaza.

Jak informoval Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, mezi Prahou a Hanojí loni cestovalo asi 26 tisíc pasažérů, Hanoj se tak umístila na 4. místě mezi nejčastějšími asijskými cíli pasažérů cestujících z Prahy. Vzhledem k neexistenci přímé linky byli nuceni k přestupům, nejčastěji v Moskvě, Paříži či Londýně. Po zavedení přímé linky by bezesporu počet pasažérů vzrostl, podle Václava Řehoře by nemělo být problémem dosáhnout navýšení na 30 tisíc pasažérů ročně, což je počet, který by problémů uživil celoroční přímou linku o frekvenci dva lety týdně. Ve hře jsou nicméně vedle celoroční pravidelné linky i další modely – seriál charterových letů pro cestovní kanceláře, případně pravidelná linka obsluhovaná v době hlavní sezony.

Společností, která by se zavedení linky mohla zhostit, je vietnamská státní společnost Vietnam Airlines. Ta v současné době nabízí 35 letů týdně do Evropy, nejčastěji do Francie, Británie a Německa. Na lety do Evropy nasazuje moderní letouny Airbus A350 a Boeing 787 Dreamliner. Jak na pražské konferenci uvedl Nguyen Quoc Phuong, ředitel Vietnam Airlines pro Evropu, společnost již v minulosti zorganizovala několikero charterových letů do České republiky a zavedení přímé linky stále zvažuje. K rozhodnutí by mohly přispět pobídky, které formou pětiletého plánu přímo na konferenci předložil předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř, stejně jako marketingová podpora ze strany letiště na zdrojovém i cílovém trhu. O možnostech spojení přímého spojení se bude dále jednat. S průběhem Vietnamsko-českého fóra cestovního ruchu se můžete detailněji seznámit v dubnovém vydání COT business.

Zdroj: COT business - Odborný portál pro cestovní ruch.

   
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek