Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Národní park Ba Be - 4 dny


Program výletu:

Ba Be je národní park založený v roce 1992 a podle mého názoru jde o jednu z nejkrásnějších oblastí ve Vietnamu. Tento národní park, nazývaný také jako „jezerní kraj“ Vás uchvátí svými vodopády, řekami, hlubokými údolími a především také třemi propojenými jezery a jeskyní. Národní park Ba Be je kromě pestré fauny a flóry známá také díky tamnímu etniku Tay žijícímu zásadně v domech postavených na kůlech.

1. den ⇒ HANOI - BA BE (240 km)

Cesta z Hanoje do Ba Be je zajímavá sama o sobě. Projíždět budeme kolem kukuřičných a rýžových polí, přes banánové plantáže, až se dostaneme do džungle, která má stejné hranice, jako národní park. Nejen, že budeme pozorovat měnící se ráz přírody a vegetace, ale také budeme mít možnost pozorovat měnící se krajinu, která se před našimi zraky bude postupně přeměňovat z několikamilionové hustě obydlené aglomerace až na malé vesničky s pár obydlími. Zajímavá bude zejména pasáž, když budeme projíždět přes provincii Thai Nguyen plnou čajových plantáží, a provincii Bac Kan, kde začínají převládat lesy. V této provincii si uděláme krátkou přestávku, abychom ochutnali místní specialitu, a sice čerstvě vylisovanou šťávu z cukrové třtiny, která se pěstuje všude okolo. Našim cílem je malá vesnička Pac Ngoi ležící na břehu jezera Ba Be, kde se ubytujeme v domě na kůlech u místních obyvatel etnika Tay. Do cíle dorazíme v odpoledních hodinách, podle času bude následovat buďto krátký trek do okolí nebo k jezeru.

2. den ⇒ BA BE

Jak se sami přesvědčíte, národní park a jezero Ba Be je obklopené majestátnými horskými vrcholy pokrytými bujnou vegetací džungle sahajícími až do výšky 1 900 m. n. m. V této oblasti najdete více než 550 druhů rostlin a přes 300 druhů živočichů. Druhý den našeho výletu do Ba Be se nám naskýtají dvě možnosti, buďto se vydáme na plavbu po jezeře nebo, a tuto možnost ocení zejména zdatní sportovci, se vydáme napospas džungli na několikakilometrový celodenní trek.

1. varianta:
Po snídani, připravené na otevřeném ohni, se na loďce vydáme napříč celým jezerem. Cestou budete mít možnost pozorovat každodenní život a práci místních obyvatel etnika Tay, jejichž obživou je rybaření, lov krevet a korýšů. Zajímavou zastávku si uděláme u jezerního budhistického chrámu An Ma. Na konci jezera, jež je propojené úzkým potokem, se vydáme proti proudu řeky Nang až do jeskyně Puong, která se svou výškou 40 m a délkou 300 m podobá tunelu procházejícímu nitrem hory. V této jeskyni žije více než 7 000 netopýrů, máte se tedy na co těšit! Proud řeky nás zavede také až k vodopádu Dau Dang, kde si opět uděláme krátkou přestávku. Tento sto metrů dlouhý vodopád, který vzniká snížením úrovně hladiny řeky, lemují vysoké křídové útesy. Cestou zpátky uvidíme podél řeky spoustu vodních buvolů, ptactva, ale také místních obyvatel obdělávajících rýžová pole. Pro osvěžení chtivé zájemce zastavíme uprostřed jezera, kde se vykoupeme v průzračně čisté vodě.

2. varianta:
Po snídani vyplujeme na loďce na jezero, ale po chvíli se zastavíme a vylodíme takřka uprostřed džungle. Prudké stoupání pralesem vystřídají hřebenové pasáže s dech beroucím výhledem na okolní hory a rýžová pole. Cestou mineme pár horských vesnic s domorodými obyvateli – nejčastěji se jedná o etnikum Tay, vysoko v horách pak etnikum Dao nebo H´Mongové. Tato jedinečná výprava do útrob džungle vyžaduje určitý stupeň fyzické zdatnosti, nicméně rozhodně stojí za to. Z bezprostřední blízkosti budete mít možnost pozorovat exotické druhy místní fauny a flóry o přívětivosti místních obyvatel, jež nás pohostí svým obědem, ani nemluvě. Po sestupu do údolí se opět nalodíme na loďku, která nás zaveze napříč celým jezerem zpátky do vesnice se zastávkou uprostřed jezera, kde se vykoupeme v průzračně čisté vodě.

Po návratu naši hostitelé rozdělají oheň uprostřed domu, na kterém nám připraví výtečnou domácí večeři sestávající z čerstvě ulovených sladkovodních ryb, krevet, rýže a čerstvé zeleniny. Po večeři se můžete těšit na jedinečný zážitek v podobě tanečního vystoupení místního folklorního souboru.

3. den ⇒ BA BE

Po snídani se malebnou krajinou národního parku vydáme na šestikilometrový trek podél řeky až k jeskyni Hua Ma. Tato jeskyně se řadí mezi jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších jeskyní v národním parku především díky svým skvostným stalaktitům a legendám, jež se k ní váží. Tato jeskyně byla donedávna ukryta, a tak Vám dnes může nabídnout nedotčený interiér plný nejrůznějších jeskynních útvarů. Těšit se můžete na stalaktity vypadající jako věže nebo lotosové květy. V jeskyni nepůsobí žádný průvodce nebo hlídač, a tak si jí prohlédneme skrz naskrz, už teď Vás nalákám na focení na krápnících apod. Nejen jeskyně sama o sobě, ale také výhled venku stojí za to. Odpoledne po návratu zpátky do vesnice budete moci vyzkoušet tradiční rybolov sítěmi v řece nebo se podívat, jak se loví krevety.

4. den ⇒ BA BE - HANOI (240 km)

Protože k Vietnamu kromě rýže neodmyslitelně patří také zelený čaj, tak to cestou do Hanoje vezmeme přes provincii Thai Nguyen známou pro své čajové plantáže. Kousek od stejnojmenného města si uděláme přestávku, abychom ochutnali čerstvě připravený čaj. Tato oblast je místem, kde můžete ochutnat jeden z nejlepších zelených čajů z celého Vietnamu. Čaj se zde podává při všech možných příležitostech, jako jsou např. svátky, oslavy, ale také každé ráno, po obědě a před spaním. Z široké nabídky různých druhů a kvality zeleného čaje si jistě vyberete ten pravý suvenýr. Návrat do Hanoje a ukončení výletu je plánováno v odpoledních hodinách.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
890
490
355
290
255
225
210
195

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek