Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Dong Van karst plateau Geopark a Národní park Ba Be - 5 dní


Program výletu:

1. den ⇒ HANOI - HA GIANG (290 km)

První den nás čeká poměrně dlouhý přejezd z Hanoje do provinčního města Ha Giang. To ale nevadí, protože se při projíždění této velmi řídce osídlené oblasti budeme kochat typickou venkovskou krajinou, která nám nabídne pohledy na malebné vesnice utopené v záplavě zeleně, ale také vápencové skály a terasovitá políčka stoupající do závratných výšek. Příjezd do cílové destinace dnešního úseku je stanoven na odpolední hodiny, následovat bude volný program.

2. den ⇒ HA GIANG - DONG VAN - MEO VAC (190 km)

Dong Van karst plateau Geopark se nachází severovýchodně od provinčního města Ha Giang podél čínských hranic a skládá se ze čtyř částí Quan Ba, Yen Minh, Dong Van a Meo Vac. Tuto oblast lze navštívit pouze s policejním povolením do autonomní oblasti. Naše cesta, povede právě přes tyto čtyři oblasti a dvě přírodní rezervace Du Gia a Phong Quang. Tuto oblast obývá 17 etnických menšin, z nichž nejpočetnější jsou etnika Meo a H´Mong, jenž můžeme spatřit obdělávat kousky zúrodněné půdy mezi skalisky a na prudkých svazích hor. Úzkou klikatou cestou, vedoucí přes černé vápencové hory a průsmyk Quan Ba (nebeská brána), zastavíme v malé horské vesnici Xa Phin, kde navštívíme palác H´Mongského krále Vuong, proslavený obranou hranic před nájezdy čínské armády na přelomu 19. a 20. století. Na závěr cesty budeme projíždět přes průsmyk Ma Phi Leng a úbočím mohutného kaňonu sjedeme do horského městečka Meo Vac.

3. den ⇒ MEO VAC - BA BE (230 km)

Cesta do národního parku Ba Be vede přes přírodní rezervaci Nui Pia Oac, horská sedla i úrodné nížiny, kde můžete vidět postupně měnící se přírodu a vegetaci od kaskádových rýžových a kukuřičných polí, banánových plantáží, palmových vrchů i džungle. Našim cílem je malá vesnička Pac Ngoi ležící na břehu jezera Ba Be, kde se ubytujeme v domě na kůlech u místních obyvatel etnika Tay. Do cíle dorazíme v odpoledních hodinách, podle času bude následovat buďto krátký trek do okolí nebo k jezeru.

4. den ⇒ BA BE

Jak se sami přesvědčíte, národní park a jezero Ba Be je obklopené majestátnými horskými vrcholy pokrytými bujnou vegetací džungle sahajícími až do výšky 1 900 m. n. m. V této oblasti najdete více než 550 druhů rostlin a přes 300 druhů živočichů. Druhý den našeho výletu do Ba Be se nám naskýtají dvě možnosti, buďto se vydáme na plavbu po jezeře nebo, a tuto možnost ocení zejména zdatní sportovci, se vydáme napospas džungli na několikakilometrový celodenní trek.

1. varianta:
Po snídani, připravené na otevřeném ohni, se na loďce vydáme napříč celým jezerem. Cestou budete mít možnost pozorovat každodenní život a práci místních obyvatel etnika Tay, jejichž obživou je rybaření, lov krevet a korýšů. Zajímavou zastávku si uděláme u jezerního budhistického chrámu An Ma. Na konci jezera, jež je propojené úzkým potokem, se vydáme proti proudu řeky Nang až do jeskyně Puong, která se svou výškou 40 m a délkou 300 m podobá tunelu procházejícímu nitrem hory. V této jeskyni žije více než 7 000 netopýrů, máte se tedy na co těšit! Proud řeky nás zavede také až k vodopádu Dau Dang, kde si opět uděláme krátkou přestávku. Tento sto metrů dlouhý vodopád, který vzniká snížením úrovně hladiny řeky, lemují vysoké křídové útesy. Cestou zpátky uvidíme podél řeky spoustu vodních buvolů, ptactva, ale také místních obyvatel obdělávajících rýžová pole. Pro osvěžení chtivé zájemce zastavíme uprostřed jezera, kde se vykoupeme v průzračně čisté vodě.

2. varianta:
Po snídani vyplujeme na loďce na jezero, ale po chvíli se zastavíme a vylodíme takřka uprostřed džungle. Prudké stoupání pralesem vystřídají hřebenové pasáže s dech beroucím výhledem na okolní hory a rýžová pole. Cestou mineme pár horských vesnic s domorodými obyvateli – nejčastěji se jedná o etnikum Tay, vysoko v horách pak etnikum Dao nebo H´Mongové. Tato jedinečná výprava do útrob džungle vyžaduje určitý stupeň fyzické zdatnosti, nicméně rozhodně stojí za to. Z bezprostřední blízkosti budete mít možnost pozorovat exotické druhy místní fauny a flóry o přívětivosti místních obyvatel, jež nás pohostí svým obědem, ani nemluvě. Po sestupu do údolí se opět nalodíme na loďku, která nás zaveze napříč celým jezerem zpátky do vesnice se zastávkou uprostřed jezera, kde se vykoupeme v průzračně čisté vodě.

Po návratu naši hostitelé rozdělají oheň uprostřed domu, na kterém nám připraví výtečnou domácí večeři sestávající z čerstvě ulovených sladkovodních ryb, krevet, rýže a čerstvé zeleniny. Po večeři se můžete těšit na jedinečný zážitek v podobě tanečního vystoupení místního folklorního souboru.

5. den ⇒ BA BE - HANOI (240 km)

K Vietnamu neodmyslitelně patří i zelený čaj. Podává se zde u všech možných příležitostí, svátků, na svatbách, ráno, po obědě i na spaní. Cestou do Hanoje budeme projíždět přes provincii Thai Nguyen, která je právě místem mnoha čajových plantáží a také místem, ze kterého si můžete odvézt ten nejlepší čaj celého Vietnamu. Nedaleko města Thai Nguyen se zastavíme v místní čajové fabrice, kde v jejich čajovně nejen ochutnáte čerstvě připravený čaj, ale budete mít možnost si vybrat z velké nabídky různých druhů a kvality zeleného čaje. V odpoledních hodinách návrat do Hanoje a ukončení poznávacího výletu.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
1325
715
535
425
380
335
310
285

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a policejní povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek