Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Dalat

Đà Lạt

Je město jižního Vietnamu v oblasti Centrální vysočiny ve výšce 1500 m.n.m, které je obklopeno jezírky, vodopády a lesy. V době kolonizace bylo Francouzi nazýváno Le Petit Paris (malá Paříž). Dalat patří k nejnavštěvovanějším městům v jižním Vietnamu a díky své poloze, v něm panuje stálé příjemné klima, které se pohybuje kolem 20°C. V Dalatu najdete nejkvalitnější kávu, zeleninu a ovoce. Dříve bylo také nazývané městem věčného Jara. Nalézá se v něm spousta pamětihodností, jako jsou paláce, chrámy, pagody a neméně zajímavé místo jsou např. i květinové zahrady nebo dům Hang Nga(Crazy House). Všechny památky jsou ale roztroušeny na velké ploše a poměrně dosti vzdálené od sebe, takže jejich návštěva zabere více času. To vám ale vynahradí jejich zachovalá krása, jelikož během vietnamské války nebylo město téměř porušeno. Vzhledem k tomu, že se památky nacházejí v horské oblasti, vyžaduje jejich návštěva dobrou fyzickou kondici. Pro méně zdatné jedince je ale možnost využít půjčení motorky nebo dokonce motorky i s řidičem tzv. Easy rider.
 
Návštěva květinových zahrad určitě nepotěší jen milovníky květin. Uvidíte v nich obrovské množství nádherných fuchsií a hortenzií. Najdete tu i lesní školku a do expozic vedou mramorové chodníky. V zahradě si určitě všimnete i opic v kleci.
 
Crazy House byl postaven podle návrhu architektky Hang Nga, dcery druhého komunistického presidenta. Jde o extravagantní stavbu, ve které najdete deset pokojů k ubytování. Každý pokoj je v jiném tématickém pojetí. Na výběr jsou pokoje klokaní, mravenčí, tygří, orlí nebo bambusový. Za návštěvu rozhodně stojí i nejhezčí a nejudržovanější pagoda v Dalatu Pagoda Truc Lam, ve které vyniká například působivý bronzový zvon.
 
Po návštěvě památek, se můžete pro změnu vydat k vodopádům, kterým se město Dalat také pyšní. Jeden z nich je vodopád Datanla, vzdálený asi jen 5 km od Dalatu, ale vede k němu cesta spíše pro fyzicky zdatné jedince ve formě prudkých strání. Pro ty méně zdatné je možno využít lanovou dráhu a k vodopádu se nechat vyvést. O dost vzdálenější, asi 50km od centra města, ale taky o dost krásnější a zajímavější, je vodopád Pangour, který patří mezi nejkrásnější ve Vietnamu a v celé Jihovýchodní Asii vůbec. Jeho výška je kolem 50m a je rozdělen do sedmi pater, ze kterých tekoucí voda, padá do jezírka pod nimi. Jako další jsou to vodopády Elephant, vedle kterých se nachází i pagoda Linh An. I k těmto vodopádům je cesta trochu náročnější, ale jejich návštěvu by byla škoda vynechat.
     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek