Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Národní park Cat Ba

Zelený a hornatý ostrov na severovýchodě Vietnamu, který vás uchvátí nádhernou přírodou. I když je to turisty oblíbené místo, není zatím masovým turismem poznamenán a nabízí spoustu možností a zajímavých míst. Žije na něm přibližně 13000 obyvatel a nachází se v oblasti Tonkinského zálivu. Celá oblast je obrovská a skládá se ze tří zátok. První je zátoka Halong (neboli dračí zátoka), o celkové rozloze 1553 km, která byla v roce 1994 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a je uvedena mezi sedmi novými přírodními divy světa. Její název v překladu znamená ¨místo, kde se drak zanořuje do moře¨. S názvem je spojena legenda o drakovi, který údajně nad tímto územím létal, svým ocasem přitom do země vyrýval jednotlivá údolí a poté co se znovu potopil do moře, byla údolí zalita vodou a tím vznikla zátoka.
 
Jako druhá je to zátoka Lan Ha. Je to menší a klidnější rybářská zátoka s asi 300 ostrůvky. V zátoce Lan Ha žije na 200 druhů ryb a na 500 druhů měkkýšů. Zátoka není oproti zátoce Ha Long tolik navštěvována a její krásy se můžete vyrazit objevovat lodí formou výletů, v kombinaci s kajakem, na kterém můžete přírodní krásy skalnatých výběžků prozkoumávat z bezprostřední blízkosti a cestou i vykoupat. Třetí ze zátok nese název Bai Tu Long. Oblast s rybáři a původními plovoucími vesnicemi a několika jeskyněmi. Turisty méně navštěvována.
Hlavním střediskem ostrova Cat Ba je stejnojmenné městečko Cat Ba, kde najdete úplně vše. Restaurace, ubytování všech cenových kategorií, kavárny, směnárny atp. Ve středu ostrova se nachází Národní park Cat Ba, z jehož vrcholu, se vám naskytnou dech beroucí výhledy na nekončící pohoří. Park byl založen v roce 1986 a to zejména kvůli ochraně zajímavých ekosystémů jako lesy, útesy, bažiny atp. Spatřit v něm můžete až 745 druhů rostlin, léčivých bylin a stromů. Cesta a terén na vrchol je sice náročnějšího rázu, ale výhled stojí opravdu za to. Park je také výjimečný tím, že se v něm jako na jediném místě na světě vyskytují volně žijící languři s bílou hlavou. Jejich počet je ale pouze pár desítek a spatřit je, je opravdu o štěstí. Na ostrově jsou i další místa, která stojí za návštěvu. Navštívit můžete například několik jeskyň, které byly ve válečných dobách využívány pro ochranu obyvatel. Mezi největší z nich patří jeskyně Hang Trung Trang, která za války sloužila jako nemocnice. Dalším zajímavým místem je vyhlídka Cannon Fort, ze které se vám naskytne výhled na celý ostrov.

Pokud chcete ve Vietnamu navštívit místo, kde spatříte nádhernou přírodu, památky a zároveň se budete moct vykoupat v moři, tak ostrov Cat Ba je ta nejlepší volba.

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek