Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Ba Be

Vườn quốc gia Ba Bể

Národní park Ba Be se nachází 240 km severně od Hanoje v provincii Bac Kan. Byl založený v roce 1992 a patří k nejkrásnějším přírodním atrakcím severního Vietnamu. Park tvoří tři vzájemně propojená jezera, která dosahují délky 8 kilometrů, jsou 400 metrů široká a jejich hloubka dosahuje až 35 metrů. V Národním parku žije 300 živočišných druhů a více než 550 známých rostlinných druhů. Okolí obklopují vápencové hory o výšce až 1000 metrů.

 
V okolí je nespočet zajímavých a krásných míst, které stojí za návštěvu. Můžete například navštívit nádherný vodopád Thac Tat Ma, který je nedaleko krásné vápencové jeskyně Hua Ma. Místo je přímo stvořené k relaxaci a naskytne se vám z něj nádherný výhled do okolí. Za příznivého počasí se dá pod vodopádem koupat. Další neméně obdivuhodný, 100 metrů dlouhý vodopád Dau Dang na řece Nang se nachází v blízkosti osady Hua Tang (etnikum Tay) a lemují ho vysoké křídové útesy. Pokud se nasytíte krásami vodopádů, můžete se zase pro změnu vydat obdivovat místní jeskyně. Vydat se můžete například do jeskyně Puong, která je 40 metrů vysoká, 300 metrů dlouhá a žije v ní více než 7000 netopýrů. Další jeskyní, která patří k nejkrásnějším v okolí je jeskyně Hua Ma. Tato jeskyně byla objevena teprve v roce 2004 a její návštěvu by byla škoda vynechat.
 
Ba Be nenabízí jen spoustu zajímavých míst, ale také spoustu aktivit, kterým se můžete během pobytu věnovat. Pokud patříte k aktivnějším jedincům a máte rádi pohyb, tak Ba Be je přímo stvořené k trekování po okolí. Můžete se vydat do místních vesniček, k nádherným vodopádům, do hor, k jeskyním, obdivovat místní faunu a flóru a kochat se výhledy po okolí. K obtížnějším a několikadenním trekům můžete využít průvodce s možností přespáním v homestay u místní rodiny. Můžete si také půjčit kajak a objevovat krásy jezera. Budete proplouvat místy, kam se běžná loď nedostane a užívat si nádhernou okolní přírodu. Další z oblíbených aktivit je půjčení kola. Jízda krásnou krajinou, pozorování zvěře a místních obyvatel při práci na polích se stane nezapomenutelným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat. Při dobrém počasí se můžete zajet vykoupat k jezeru a den završit výbornou večeří ve formě čerstvých sladkovodních ryb, rýže, krevet a čerstvé zeleniny.
 
Ba Be je přímo stvořené také jako balzám na duši pro ty, kteří touží po klidu a odpočinku od ruchu velkoměsta. Pokud tedy toužíte po aktivním, ale zároveň klidném pobytu v nádherné přírodě, vydejte se na pár dnů do Ba Be a nebudete litovat.

 

 

       
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek