Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Con Dao

Côn Đảo

Souostroví Con Dao, tvoří 15 ostrůvků a nachází se jižně od Saigonu. Na tomto souostroví žije přibližně 6000 obyvatel. Pyšní se bohatým podmořským životem, neposkvrněnou přírodou a naleznete na něm nádherné bílé pláže bez davů turistů. Dopravit se na hlavní ostrov Con Son je možné letecky nebo lodí. Na okolní malé ostrůvky pouze lodí z hlavního ostrova.
 
Celé souostroví je ohraničeno korálovými útesy, které patří k nejkrásnějším ve Vietnamu. Nejlepší podmínky pro potápění jsou od ledna do června. Téměř 80% plochy tvoří národní park, který vybízí k pěší turistice. Do parku je ale potřeba povolení, o které je třeba si na ostrově zažádat. Během období sucha ( listopadu - únor), mohou být ale nějaké stezky z důvodu možnosti požárů uzavřeny. Ostrov je také známý výskytem želv a roste na něm 11 endemických druhů stromů. Celá desetiletí sloužil hlavní ostrov Con Son Američanům a Francouzům jako věznice pro zločince a protirežimní aktivisty. Věznici a historická místa s ní spojená, můžete navštívit a dozvědět se tak o děsivé minulosti ostrova.

Na ostrově je možnost ubytování jak pro méně náročné klienty, tak i pro ty nejnáročnější. Každý si najde to svoje. Tento malý ostrov je vzhledem k jeho velikosti, největším zážitkem prozkoumávat pěšky. Doprava na ostrově je minimální a cestou můžete obdivovat francouzké koloniální budovy, navštívit tržiště Con Son, kde si můžete dát výbornou Vietnamskou kávu, menší občerstvení a nebo se jen tak procházet podél oceánu. Milovníci mořských plodů si také přijdou na své a na ostrově si mohou pochutnat na mořských krabech, vylovených přímo z oceánu.

Pokud toužíte navštívit opravdový ráj s nedotčenou přírodou a bez masového turismu, tak Con Dao je tou správnou volbou.

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek