Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Hue

Huế

Město nacházející se ve středním Vietnamu s více než 300 tisíci obyvateli. Je vzdálené 700 km jižně  od Hanoje a 1100 km severně z Ho Čiminova města. Toto město bylo od 19. Století až do konce druhé světové války sídlem poslední královské vietnamské dynastie Nguyen a právě z tohoto období, pochází velké množství památek v okolí. V roce 1993 bylo město zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Hue leží na Voňavé řece (Song Huong) a rozkládá se na obou jejich březích. Město lidé navštěvují především díky jeho památkám, jako jsou hrobky již zmíněné dynastie, překrásné pagody a citadela.

Citadela byla postavena roku 1832, za vlády Gia Longa na břehu Voňavé řeky. Je to vlastně takové město ve městě a je obehnána vysokými hradbami dlouhých 10 km. Citadelu stráží  dva ostrůvky (Tha Thanh – Zelený drak a Huu Bach Ho – Bílý tygr). Dominantu představuje vlajková věž, která se tyčí do výšky 37 metrů. Uvnitř leží Císařské město, ve kterém stálo 150 paláců. Spatřit můžete také devět kanonů, které představují pět základních elementů, čtyři roční období a symbolizují ochranu paláce.

Hrobky Nguyen se nacházejí nedaleko od Citadely. Skládají se ze dvou částí, z nichž jedna slouží pro účely pohřbu a druhá k samotnému pohřbívání. I když bylo panovníků třináct, hrobku má pouze sedm z nich. V každém komplexu najdete pavilony, hradby, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku.

Pagoda Thien Mu stojí na levém břehu Voňavé řeky asi 5 km od cestra Hue a je to nejznámější pagoda ve městě, kterou nechal v roce 1601 postavit sám císař Nguyen Hong. Pagoda je vysoká 21 metrů a její zvláštností je, že se v ní v roce 1963 upálil mnich, na protest proti diskriminaci buddhistů. 8 km od Hue stojí také 200 let starý most Thanh Toan - 17 metrů dlouhý a 4 metry široký most, který byl za svou dobu několikrát poničen a znovu postaven.

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek