Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Severozápadní Vietnam - 8 dní


Program výletu:

1. den ⇒ Hanoi - Mai Chau (170 km ~ 4-5 hodin)

Po snídani nasedneme na motorky a vyrazíme z rušné Hanoje po silnici č. 6 směrem do Mai Chau – poklidné oblasti ležící v samém srdci idylického údolí. Samotné městečko Mai Chau není nijak zvláště přitažlivé, to co nás zaujme je spíše blízkost vesnic etnika Thai obklopených malebnými rýžovými políčky. Scenérie při příjezdu do Mai Chau se vyznačuje krásnými vápencovými horami a hlavně přítomností barevných horských kmenů. Během návštěvy v Mai Chau budete mít šanci užít si lidové písně a tradiční barevnou kulturu Bílých Thai proslavených svým tkalcovským uměním (o čemž se přesvědčíte na každém kroku). Tito lidé jsou vzdálenými příbuznými s etniky v Thajsku, Laosu a Číně. Mai Chau není jen příjemné místo k odpočinku, ale také více než vhodná základna pro pěší túry. Se zájemci se proto po obědě vydáme na túru na vrchol Thung Nhuoi, ze kterého je překrásný výhled do údolí Mai Chau.

2. den ⇒ Mai Chau - Thung Man (100 km ~ 4 hodiny)

Dnes se vydáme do Severního Vietnamu po staré státní silnici č. 6, která byla zanedbaná po celých 20 let. Tento úsek cesty bude tedy opravdový adrenalinový zážitek, čeká nás přejezd přes vrcholky hor po nerovné úzké cestě a horský terén se vším všudy, kde obstojí jen zkušení jezdci. Úsek této cesty je docela opuštěný, proto budeme rádi, když se nám cestou podaří zahlédnout vozík s buvolím nebo koňským spřežením. Podél cesty budeme potkávat další etnické skupiny, jako jsou Červení Dao, Dao Tien, Muongové a thajské etnické skupiny. Jak se sami přesvědčíte, lidé, kteří zde žijí, jsou velmi přátelští. Styl života v takovýchto nadmořských výškách se vyznačuje velkou jednoduchostí, spočívá totiž prakticky jen v pěstování rýže, ovoce a zeleniny a lovu v divokých lesích. V poledne se zastavíme na oběd na vrcholu průsmyku, kde si mimo oběda vychutnáme také krásný výhled na horskou krajinu, řeku Da a městečko Moc Chau, odkud jen tak mimochodem pochází jeden z nejlepších druhů vietnamského čaje. Odpoledne bude pro všechny motorkáře velkou výzvou, po přejezdu po upravené silnici č. 6 se vydáme drsným terénem majestátní horskou scenérií. I přes pár mučednických úseků to však bude stát za to, věřte mi.

3. den ⇒ Thung Man - Phu Yen (130 km ~ 4 hodiny)

Po snídani vyrazíme směrem do Thung Mai, nejvíce nadčasové vesnici etnické skupiny H´mong. Budeme-li chtít dosáhnout vrcholu Thung Man, čeká nás asi hodinu a půl dlouhé stoupání – pěšky! Obyvatelé této hory si totiž zachovávají svou prastarou kulturu a tradice, a tak je do této oblasti všem motorkám vstup přísně zakázán. V tuto chvíli se ale opravu vyplatí odložit stroje a vydat se po stopách této prastaré civilizace až k izolované vesničce sestávající z cca dvaceti kamenných domů obklopujících malý rybník na vrcholu hory. Po obědě budeme mít volné odpoledne k tomu, abychom prozkoumali okolní „pastviny snů“, které těží ze své geografické polohy – blízkost severozápadních hor v kombinaci s velice příznivým klimatem představuje ideální podmínky pro všudypřítomné čajové plantáže a ovocné sady. Odpoledne se vydáme směrem k řece Da. Tam se nalodíme na speciální loď, která nás sveze podél řeky. Za zmínku stojí údolí Phu Yen, což je jedna z nejvíce prosperujících oblastí severozápadu.

4. den ⇒ Phu Yen - Tuan Giao (210 km ~ 6 hodin)

Cesta na sever pokračuje po silnici č. 113 do Son La, která těží ze své polohy mezi Hanojí a Dien Bien Phu. Dnes nás zaujme opět působivá krajina zelených údolí a terasovitých polí, kterou prostě musíte vidět. V okolí žije přes třicet rozmanitých národnostních menšin, jako jsou Černí a Bílí Thajové, Meové a Muongové. Na motorkách zdoláme vrchol hory Bac Yen, a přes průsmyk Chen pak cestou „největší kukuřice a manioku“ dojedeme k plošině Son La. Po obědě navštívíme bývalé francouzské vězení a provinční muzeum. Dnes máme před sebou mnoho průsmyků, jako jsou již zmiňovaný Son La, ale také Chieng Pac a Pha Din. Nejzajímavějším úsekem cesty bude zejména přejezd krajinou ze Son La do městečka Lai Chau, které leží v zeleném údolí lemovaném kuželovitými vrchy, připomínajícími miniaturní sopky. Pro zájemce je odpoledne možnost vystoupat na vrcholek Pha Din Pass – známý jako rozhraní mezi nebem a zemí. V podvečer se vydáme do odlehlého horského městečka Tuan Giao, kde si vychutnáme jedinečný pohled na západ slunce.

5. den ⇒ Tuan Giao - Sin Ho (150 km ~ 5 hodin)

Dnes budeme pokračovat směrem do severního Vietnamu po 98 km dlouhé historické silnici. Cesta bude drsná, ale neuvěřitelně krásná – čeká nás průjezd sedmi vysokými průsmyky strmých hor podél řeky Da. Navíc dnes pro nás bude potěšení z cestování na motorce více než kdy jindy představovat pohled na přátelské úsměvy a pozdravy místních lidí, se kterými rozhodně stojí za to se setkat. Cestou se takto seznámíme s barevnou kulturou a jednoduchým životním stylem Černých Thai, Kho Mu, Lu, Černých, Zelených a Bílých H´Mongů. Po obědě v Lai Chau se nalodíme na loď, která nás převeze podél řeky Nam, kolem vysokých strmých skal a krajinou rýžových polí až k našemu dalšímu cíli. Odkud se vydáme směrem k Sin Ho. Nahoru k této horské vesnici vede 38 km dlouhá silnice, jejíž povrch se sice postupně zlepšuje, avšak… no, máte se zkrátka na co těšit.

6. den ⇒ Sin Ho - Tam Duong (110-120 km ~ 4-5 hodin)

Po snídani navštívíme trh v Sin Ho, který sice trvá až do pozdního odpoledne, my se tam ale tak dlouho nezdržíme - před dlouhým sjezdem po neupravené silnici z kopce dolů si budeme muset dát vydatný oběd a připravit vybavení na cestu. Po příjezdu na úpatí hory pojedeme podél řeky Nam do Pa So, odkud zahájíme stoupání k horskému průsmyku Hong Thu Man – domovu etnik Dzao, Khau a H´Mongů. Našim dnešním cílem bude městečko Tam Duong obklopené čajovými plantážemi.

7. den ⇒ Tam Duong – Sa Pa (70 km ~ 2 hodiny)

Dnes ráno nás čeká nenáročný 50 km dlouhý přejezd do vesnice, která je domovem etnika Lu, jež je známé především svými domy na chůdách a ženami se svůdným úsměvem plným černých zubů – nechte se překvapit. Poté překročíme řeku Muong Kim zpět na národní silnici 4D a vydáme se do Sa Pa, kde se můžete těšit na překrásný výhled u horského průsmyku Tram Ton, který je se svou nadmořskou výškou 1 900 metrů nejvýše položeným průsmykem ve Vietnamu. Odpoledne přejedeme do Sa Pa, okouzlujícího horského města, které patří mezi nejnavštěvovanější oblasti Vietnamu vůbec. Sa Pa se nachází v úžasné krajině a za jasného dne poskytuje velkolepý výhled na strmé svahy nad překrásnými údolími, kam sestupují kaskádovitě uspořádaná rýžová políčka.

8. den ⇒ Sa Pa – Muong  Hum - Lao Cai , noční vlak do Hanoje (100 km ~ 4-6 hodin)

Zatímco se Sa Pa vyznačuje krásou evropské architektury a malebností své krajiny, cesta k Muong Hum je naprosto odlišná. Cesta dolů, která vede mnoha zanedbanými vesnicemi, bývá v období dešťů poměrně kluzká a špatně sjízdná. Cestou do hraničního města Lao Cai pojedeme podél Rudé řeky, která tvoří přirozenou hranici mezi Vietnamem a Čínou. Večer povečeříme v místní vyhlášené restauraci a nočním vlakem se vydáme zpět do Hanoje, kam dorazíme druhý den ráno cca v 5.30.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
000
000
000
000
000
000
000
000

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Ubytování (homestay, hotel)                                                             
  2. Celodenní strava
  3. Vnitrostátní jízdenky (noční vlak Lao Cai - Hanoi)
  4. Veškeré vstupy a povolení
  5. Česky mluvící průvodce
  1. Půjčení motorky (ceník)
  2. Pohonné hmoty
  3. Osobní výdaje a spropitné
  4. Nápoje
  5. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, pohonné hmoty a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek