Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Očkování a antimalarika

Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Vzhledem k tomu, že se imunita proti výše uvedeným nákazám nevytváří hned nebo je potřeba aplikovat vakcínu ve vícero dávkách, je nutné navštívit očkovacího lékaře minimálně dva měsíce před odjezdem. Očkování proti vzteklině, choleře, horečce dengue nebo japonské encefalitidě ponecháváme jen na Vašem zdravém uvážení, nicméně na základě našich zkušeností a zkušeností našich klientů je nijak zvlášť nedoporučujeme. Nezapomeňte si však před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně.

Nebezpečí malárie Vám ve Vietnamu rovněž téměř nehrozí. „Nikdy ale neříkej nikdy“, a tak je dobré si s sebou preventivně přibalit antimalarika. Užívání antimalarik nicméně doporučujeme jen až při zjištění nákazy. Preventivní užívání opravdu není nutné, antimalarika totiž způsobují nežádoucí účinky. Jako ochrana proti komárům Vám postačí repelent a moskytiéra, kterou budete mít k dispozici ve většině ubytovacích zařízení.

Vietnam je exotickou zemí s odlišným podnebím a stravou, a tak se zde setkáváme se zvýšeným rizikem nákazy infekčními chorobami, jako je například cestovatelský průjem. Při dodržování základních hygienických zásad Vám však žádné nebezpečí nehrozí. My se řídíme jednoduchým pravidlem, že nejlepší desinfekcí je pálenka a feferonky… a když ani ty nezaberou, je dobré mít u sebe nějaký ten Endiaron.

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek