Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Severní Vietnam na kole: přírodní a etnické skvosty - 16 dní


Program výletu:

1. - 2. den ⇒ Hanoi

Přelet z Evropy do Hanoje, ubytování se ve Staré čtvrti, večerní procházka kolem jezera Hoan Kiem.

3. - 4. den ⇒ NP Ba Be

Doprovodným autem a na kole do NP Babe – jezero obklopené majestátnými horskými vrcholy sahající až do výšky 1900 m.n. Na kole se vydáme místními stezkami do kopců NP, kde můžeme vidět život místních obyvatel H´Mong a navštívíme i rodinu etnika Dan Toc Tay, kteří mají zvláštní zvyk holit si vlasy a veškeré ochlupení po celém těle. Vystoupení folklorního tanečního souboru. Úzkou pěšinou vedoucí džunglí sjedeme k vodopádu, kde nás bude čekat člun, na kterém se vydáme po řece do jeskyně se 7 000 netopýry Hang Puong, jenž svou výškou 40 m a délkou 300 m se podobá tunelu procházející nitrem hory. Na zpáteční cestě přes celé jezero možnost koupání v průzračně čisté vodě jezera. Nocleh v domech na kůlech kmene Tay (25 – 45 km).

5. - 6.  den ⇒ Vodopády Ban Gioc

Bočními silničkami pravým vietnamským venkovem přes Phia Den a Nguyén Binh (50 – 80 km) a busem přes provinční město Cao Bang do podhorského tržního městečka Quáng Huyén. Přes Trúng Khánh k obří jeskyni Hang Puong s úžasnou krápníkovou výzdobou a k vodopádu Ban Gioc na hraniční řece s Čínou. Zpět na kole krajinou vápencových homolí, porostlých bujnou vegetací přes Báng Ca do Quáng Huyén (60 km).

7. - 9.  den ⇒ Bao Lac, Meo Vac, Dong Van

Přejezd přes Tinh Túc do oblasti černých vápencových hor, nocleh v Bao Lac (75 km), podél řeky a několika sedly do horského Méo Vac (75 km), sjezd do kaňonu řeky Nho Que. Úbočím mohutného kaňonu přes průsmyk Ma Phi Leng 1500 m do Dong Van (38 – 46 km).

10. den ⇒ Dong Van geopark

Návštěva paláce Hmongského krále Vuong v horské vesnici Xa Phin, proslavené obranou hranic před nájezdy čínské armády koncem 19. století. Tuto oblast obývají především etnika Meo a Bílí Hmongové a zasloužený sjezd serpentinami do Yen Minh, (50 km) přes průsmyk Quan Ba (Nebeská Brána) do Ha Giang (fakultativně + 30 – 80 km).

11. - 12. den ⇒ SA PA

Podél řeky Lo (busem) do Tán Quang, (na kole) pohořím Chay do městečka Hoáng Sú Phi (=Vinh Quang – 55 km). Na kole přes Tán Quang a Viét Quang – případně jen sjezd z Láng Don do Phó Rang a busem do Sa Pa (25 – 55 km).

13. - 15. den ⇒ Dračí zátoka Halong Bay

Návštěva zátoky Ha Long (UNESCO). Ráno přejezd do města Ha Long, nalodění se na tradiční dřevěnou loď a plavba zátokou Ha Long kolem překrásných skalních útvarů, které vystupují z vod. Prohlídka působivých jeskyní, možnost využití kajaků a koupání se v moři. Nocleh i jídlo na lodi. Další den výstup národním parkem na nejvyšší vrchol ostrova Cat Ba, odpoledne koupání v moři, nebo na skútrech za poznáním ostrova, nocleh na ostrově v hotelu. Lodí a autem návrat do Hanoje.

16. den ⇒ Hanoi

Nákup dárků. Odlet domů.


Cena poznávacího výletu:

Termíny Počet dní Celková cena
12. 10. 2013 - 27. 10. 2013
12. 04. 2014 - 27. 04. 2014
16 dní 42 000 Kč
Cena Záloha Letenka
21 000 Kč 10 000 Kč 21 000 Kč

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

 1. Cena zájezdu 21.000 Kč
 2. Letenka Praha - Hanoi a zpět do výše 24.000 Kč
 3. Doprava ve Vietnamu včetně kola
 4. Vízum - poplatek za zvací dopis
 5. Ubytování v levných hotýlcích
 6. Mapy, průvodce
 7. Přepravu lodí po zátoce Ha Long + polopenzi na lodi
 8. Permit do pohraniční zony
 9. Česky mluvící průvodce
 10. Pojištění proti úpadku CK
 11. Slevu 18% na nákup v Sambarsport
 1. Osobní výdaje a spropitné
 2. Pojištění léčebných výloh
 3. Vstupné do památek
 4. Vízum 45 USD

 

Uvedený zájezd je ve spolupráci s CK Rajbas!

Na co nesmíte zapomenout:

Ubytování:
Kvalitní hotely, gueshousy až po vietnamský folklor bez luxusu, kde se nám bude nejvíce líbit. Jednu noc strávíme v kajotách dřevěné lodi.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Doprava:
Většina silnic jsou poměrně kvalitní asfaltky po rovině i se značným převýšením. Celou dobu cesty budeme mít k dyspozici doprovodný mikrobus pro přepravu zavazadel a méně zajímavých cyklistických úseků. Díky němu budou spokojeni pohodáři i sportovně založení cyklisté. Denní vzdálenosti na kolech 40 - 100 km. Vždy je možnost zkrácení etapy a přeprava mikrobusem. Denní teploty 20 - 25 °C.
Strava:
Možnosti nákupu jídla jsou všude po trase. Snídaně a večeře v místě ubytování. Převládá rýže na mnoho způsobů se spoustou omáček, masa a zeleniny. Zvláštní kapitolou jsou tržiště s mnoha druhy levného tropického ovoce – ananas, mango, papaja, liči, dračí ovoce, durian, melouny,… Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Děkujeme Vám za doporučení této nabídky:

Fotogalerie:

       
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek