Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Národní park Ba Be - 3 dny


Program výletu:

Ba Be je národní park založený v roce 1992 a podle mého názoru jde o jednu z nejkrásnějších oblastí ve Vietnamu. Tento národní park, nazývaný také jako „jezerní kraj“ Vás uchvátí svými vodopády, řekami, hlubokými údolími a především také třemi propojenými jezery a jeskyní. Národní park Ba Be je kromě pestré fauny a flóry známá také díky tamnímu etniku Tay žijícímu zásadně v domech postavených na kůlech.

1. den ⇒ HANOI - BA BE (240 km)

Cesta z Hanoje do Ba Be je zajímavá sama o sobě. Projíždět budeme kolem kukuřičných a rýžových polí, přes banánové plantáže, až se dostaneme do džungle, která má stejné hranice, jako národní park. Nejen, že budeme pozorovat měnící se ráz přírody a vegetace, ale také budeme mít možnost pozorovat měnící se krajinu, která se před našimi zraky bude postupně přeměňovat z několikamilionové hustě obydlené aglomerace až na malé vesničky s pár obydlími. Zajímavá bude zejména pasáž, když budeme projíždět přes provincii Thai Nguyen plnou čajových plantáží, a provincii Bac Kan, kde začínají převládat lesy. V této provincii si uděláme krátkou přestávku, abychom ochutnali místní specialitu, a sice čerstvě vylisovanou šťávu z cukrové třtiny, která se pěstuje všude okolo. Našim cílem je malá vesnička Pac Ngoi ležící na břehu jezera Ba Be, kde se ubytujeme v domě na kůlech u místních obyvatel etnika Tay. Do cíle dorazíme v odpoledních hodinách, podle času bude následovat buďto krátký trek do okolí nebo k jezeru.

2. den ⇒ BA BE

Národní park a jeho dominanta „jezero Ba Be“ obklopují majestátné horské vrcholy pokryté bujnou vegetací džungle sahající až do výšky 1 900 m. n. m. V této oblasti žije více než 550 známých druhů rostlin a 300 druhů živočichů. Po vydatné snídani, připravené na otevřeném ohni, se na loďce vydáme napříč celým jezerem. Cestou budete mít možnost pozorovat každodenní život a práci místních obyvatel etnika Tay, jejichž obživou je rybaření, lov krevet a korýšů. Zajímavou zastávku si uděláme u jezerního budhistického chrámu An Ma. Na konci jezera, jež je propojené úzkým potokem, se vydáme proti proudu řeky Nang až do jeskyně Puong, která se svou výškou 40 m a délkou 300 m podobá tunelu procházejícímu nitrem hory. V této jeskyni žije více než 7 000 netopýrů, máte se tedy na co těšit! Proud řeky nás zavede také až k vodopádu Dau Dang, kde si opět uděláme krátkou přestávku. Tento sto metrů dlouhý vodopád, který vzniká snížením úrovně hladiny řeky Nang, lemují vysoké křídové útesy. Cestou zpátky uvidíme podél řeky spoustu vodních buvolů, ptactva, ale také místních obyvatel obdělávajících rýžová pole. Pro osvěžení chtivé zájemce zastavíme uprostřed jezera, kde se vykoupeme v průzračně čisté vodě. Po návratu naši hostitelé rozdělají oheň uprostřed domu, na kterém nám připraví výtečnou domácí večeři sestávající z čerstvě ulovených sladkovodních ryb, krevet, rýže a čerstvé zeleniny. Po večeři se můžete těšit na jedinečný zážitek v podobě tanečního vystoupení místního folklorního souboru.

3. den ⇒ BA BE - HANOI (240 km)

Protože k Vietnamu kromě rýže neodmyslitelně patří také zelený čaj, tak to cestou do Hanoje vezmeme přes provincii Thai Nguyen známou pro své čajové plantáže. Kousek od stejnojmenného města si uděláme přestávku, abychom ochutnali čerstvě připravený čaj. Tato oblast je místem, kde můžete ochutnat jeden z nejlepších zelených čajů z celého Vietnamu. Čaj se zde podává při všech možných příležitostech, jako jsou např. svátky, oslavy, ale také každé ráno, po obědě a před spaním. Z široké nabídky různých druhů a kvality zeleného čaje si jistě vyberete ten pravý suvenýr. Návrat do Hanoje a ukončení výletu je plánováno v odpoledních hodinách.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
690
380
275
225
195
175
160
145

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek