Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Sa Pa a Nedělní trhy Bac Ha - 5 dní


Program výletu:

1. den (sobota) ⇒ HANOI - BAC HA (330 km)

Z Hanoje pojedeme autem do Bac Ha. Vzhledem k dlouhému přesunu nám večer zbyde čas jen na volný program. Bac Ha, známé především jako domov Květinových H´Mongů, je malé horské městečko, které ožívá každou neděli tradičními trhy, jež navštívíme další den.

2. den (neděle) ⇒ BAC HA - SA PA (90 km)

V dopoledním programu je návštěva tradičních trhů, kde seženete téměř vše, od kukuřičné pálenky až po vodního buvola. Po obědě se přesuneme do turisticky atraktivního a velice fotogenického horského městečka Sa Pa. Tato bývalá francouzská kolonie a její okolí bude pochoutkou nejen pro Vaše chuťové buňky, ale také pro objektivy Vašich fotoaparátů a kamer. V odpoledních hodinách zamíříme do vesnice Cat Cat, obývané převážně etnikem H´Mong. Naskytne se Vám pohled na tradiční způsob života horských obyvatel, jejich každodenní práci na terasových rýžových polích, příprava a prodej ručně vyráběných přívěšků, náramků a vyšívaných látek. Z vesnice sejdeme dolů do údolí k vodopádu Tien Sa, kde se dá příjemně relaxovat. Po návratu do Sa Pa bude volný program.

3. den (pondělí) ⇒ SA PA

Ráno se vydáme do vesnice Ly Lao Chai, kde navštívíme horský kmen etnika H´Mong. Tady budete mít jedinečnou možnost nahlédnout do soukromí rodiny žijící po generace tradičním způsobem života. Po lahodné snídani, připravené na otevřeném ohni, se nám otevírají dvě možnosti.

1. varianta:
V prvním případě sejdeme dolů do údolí až do vesnice Ta Van, kde nás bude čekat auto, kterým přejedeme do vesnice Ban Den. Odtud se vydáme na 4 km dlouhý trek směrem k vodopádu Thac Ban Ho. Tuto variantu doporučuji zejména, pokud je dobré počasí, protože se pod vodopádem dá bezvadně koupat.

2. varianta:
V opačném případě, a to především pokud patříte mezi zdatné turisty, se vydáme kolmo do hor, z jejichž vrcholků se nám naskytne dech beroucí výhled na okolní krajinu a rýžová pole.

4. den (úterý) ⇒ SA PA - THAN UYEN (100 km)

V ranních hodinách odjedeme ze Sa Pa přes nejvýše položené vietnamské silniční sedlo Tram Ton (1 900 m. n. m.) až do údolí Than Uyen. Cestou se zastavíme u stříbrného vodopádu a na několika vyhlídkách s panoramatickým výhledem překrásnou krajinu v popředí s terasovitými rýžovými poli, čajovými plantážemi a skupinami domorodých obyvatel různých etnik.

5. den (středa) ⇒ THAN UYEN - HANOI (340 km)

Po snídani zahájíme přejezd přes horskou oblast Mu Cang Chai. Naše první zastávka bude na rybích sádkách v Pa Sang Meo, kde si pochutnáme na výtečné čerstvě ulovené rybě (pstruh, losos). Příjezd do Hanoje je plánovaný ve večerních hodinách.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
1180
640
490
395
350
310
290
270

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek