Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Ninh Binh

(Ninh Bình)

Město ležící v deltě červené řeky, přibližně 100km jižně od Hanoje. Město se nachází ve stejně jmenované provincii Ninh Binh, ve které žijí typičtí obyvatelé etnika Viet. Je to oblast převážně zemědělská, s dochovanými archeologickými pozůstatky a v jejím okolí se nachází spousta zajímavých a významných míst. Ve městě se také po celý rok koná spousta zajímavých kulturních akcí a festivalů.
Mezi nejzajímavější místa v oblasti patří například zátoka Tam Coc na řece Ngo Dong, které se přezdívá ¨zátoka uprostřed polí¨. Při plavbě lodí po zátoce, budete proplouvat třemi jeskyněmi. První jeskyně Hang Ca měří 127 m, druhá Hang Giua 70 m a třetí Hang Cuoi 40m. Nedaleko zátoky, můžete navštívit i Pagodu Bich Dong, která je významným poutním místem Vietnamců.
 
Dále je to město Hoa Lu, které bylo v letech 968 – 1009, hlavním městem Vietnamu a je to jedno z nejvýznamnějších historických míst v Ninh Binh. Město Hoa Lu vám představí příběh tří dynastií. Jsou to dynastie Dinh, Le a Ly. Starověká citadela Hoa Lu, se rozkládá na 3 km, dnes je ale bohužel celá téměř zbořena. Nedaleko ní, se ale nacházejí další dva chrámy, které jsou zasvěceny právě zmíněným dynastiím. V kopci nad chrámy si můžete také prohlédnout hrobku Ding Tien Hoang. Cestou k ní, musíte sice vyšlápnout 207 schodů, ale výhledy na chrámy a okolí stojí za to.
 
Velmi zajímavá je také oblast Trang An, ve které se nachází 48 jeskyní a je známá také především pro své rozmanité ekosystémy. Trang An Scenic Complex, je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a je to přírodní a kulturní majetek země. Za zmínku stojí rozhodně i hora Mua, z které se vám naskytne jeden z nejlepších výhledů na celou oblast a hory. Asi 2 km od hory, se nachází stejnojmenná jeskyně, které se přezdívá ¨taneční jeskyně¨ a to z toho důvodu, že se v ní král Tran těšil z tanečních vystoupení. Další nádherné místo, které se v Ninh Binh nachází a neměli byste určitě vynechat, je buddhistický komplex Bái Dinh. Je to jeden z největších buddhistických komplexů v jihovýchodní Asii a jeho návštěva zabere až půl dne. Najdete v něm několik paláců, pagod, soch, ale také velký zvon, o váze 36 tun.

Město Ninh Binh a jeho okolí toho má opravdu co nabídnout a stojí určitě za několikadenní návštěvu k jeho prozkoumání.
     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek