Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Ninh Binh

(Ninh Bình)

Městečko Ninh Binh se nachází v blízkosti atraktivních lokalit jako Tam Coc, Hoa Lu, plovoucí osady Kenh Ga a národního parku Cuc Phuong. Tam Coc je zátoka, které se přezdívá „zátoka uprostřed rýžových polí“. Pohled na "tři jeskyně" nejlépe vychutnáte z paluby lodi plující po řece Ngo Dong. První jeskyně Hang Ca měří 127 m, druhá Hang Giua 70 m a třetí Hang Cuoi 40 m. Okružní plavba po jeskyních trvá 2 hodiny. Další zajímavostí je osada Van Lan, která je známá výrobou výšivek. Pagoda Bich Dong je půvabná jeskynní pagoda nacházející se pouhé dva kilometry severně od Tam Coc. Bich Dong neboli Nefritová jeskyně je vytesaná do slují nedalekého krasového masivu a pro Vietnamce představuje jedno z poutních míst.

Hoa Lu (Hoa Lư)

Okolní krajina je stejně úchvatná jako Tam Coc a navíce je historicky významná. Hoa Lu bylo totiž hlavním městem Vietnamu v období 968 - 1009 a to díky přirozené ochraně poskytované bizardními terénními útvary. Za hradbami se nacházely chrámy, svatyně a královský palác. Strarověká citadela Hoa Lu se rozkládala na 3 kilometrech čtverečních, dnes je však téměř celá zbořená. Další dva chrámy, které se nacházejí v její blízkosti, jsou zasvěceny právě výše zmíněným dynastiím – Dinh Tien Hoang a Le Dai Hanh. V kopci nad chrámy můžete vidět hrobku Dinh Tien Hoanga, ke které se dostanete po 207 schodech. Odměnou za váš výkon vám bude krásný pohled na chrámy a okolí. Před chrámovým komplexem si můžete vyhlédnou bezplatného průvodce. Po prohlídce však stejně bude čekat alespoň na malé spropitné. Chrámy si pochopitelně můžete prohlédnou i sami. Vyplatí se je navštívit v odpoledních hodinách, protože už většina návštěvníků bude na zpáteční cestě do Hanoje, která je od Hoa Lu vzálená cca 120km.

Plovoucí osada na řece Hoang Long

Kenh Ga („kuřecí kanál“) se údajně vztahuje k bezpočtu divokých kurů, jimiž tato oblast kdysi oplývala. Jde o plovoucí osadu na řece Hoang Long, k níž patří také hrstka nepohyblivých budov na břehu řeky. Jediným dalším místem ve Vietnamu, kde můžete spatřit něco podobného je ještě delta řeky Mekong, kde ovšem nespatříte okouzlující hory v pozadí.

Zdroj: Wikipedia

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek