Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Dong Van karst plateau Geopark - 5 dní


Program výletu:

1. den ⇒ HANOI - HA GIANG (290 km)

První den nás čeká poměrně dlouhý přejezd z Hanoje do provinčního města Ha Giang. To ale nevadí, protože se při projíždění této velmi řídce osídlené oblasti budeme kochat typickou venkovskou krajinou, která nám nabídne pohledy na malebné vesnice utopené v záplavě zeleně, ale také vápencové skály a terasovitá políčka stoupající do závratných výšek. Příjezd do cílové destinace dnešního úseku je stanoven na odpolední hodiny, následovat bude volný program.

2. den ⇒ HA GIANG - DONG VAN - MEO VAC (190 km)

Dong Van karst plateau Geopark se nachází severovýchodně od provinčního města Ha Giang podél čínských hranic a skládá se ze čtyř částí Quan Ba, Yen Minh, Dong Van a Meo Vac. Tuto oblast lze navštívit pouze s policejním povolením do autonomní oblasti. Naše cesta, povede právě přes tyto čtyři oblasti a dvě přírodní rezervace Du Gia a Phong Quang. Tuto oblast obývá 17 etnických menšin, z nichž nejpočetnější jsou etnika Meo a H´Mong, jenž můžeme spatřit obdělávat kousky zúrodněné půdy mezi skalisky a na prudkých svazích hor. Úzkou klikatou cestou, vedoucí přes černé vápencové hory a průsmyk Quan Ba (nebeská brána), zastavíme v malé horské vesnici Xa Phin, kde navštívíme palác H´Mongského krále Vuong, proslavený obranou hranic před nájezdy čínské armády na přelomu 19. a 20. století. Na závěr cesty budeme projíždět přes průsmyk Ma Phi Leng a úbočím mohutného kaňonu sjedeme do horského městečka Meo Vac.

3. den ⇒ MEO VAC

V ranních hodinách se vydáme na celodenní pěší trek do údolí kaňonu, vystupující z průsmyku Ma Phi Leng. Údolím, nad nímž se tyčí hory až do výšky 2000 m.n.m. protéká řeka Nho Que, nazývaná také jako tyrkysová řeka. Tato oblast je označována za nejchudší část celého Vietnamu. Údolí kaňonu obývají převážně lidé etnika H´Mong. Lidé zde dodnes žijí nezasaženi moderním způsobem života, obživou je pro ně pěstování kukuřice, sběr různých koření a bylin na strmých svazích hor, které prodávají nebo vymění za jiné zboží na trzích v Meo Vac, Dong Van a za hranicemi v Číně. Bude možnost se vykoupat v průzračně čisté řece a nahlédneme také do domácnosti místních obyvatel v jednom z domorodých obydlí. V odpoledních hodinách se autem vrátíme zpět do Meo Vac.

4. den ⇒ MEO VAC - BAC KAN (250 km)

Cesta do provinčního městečka Bac Kan vede přes přírodní rezervaci Nui Pia Oac, horská sedla i úrodné nížiny, kde můžete vidět postupně měnící se přírodu a vegetaci od kaskádových rýžových a kukuřičných polí, banánových plantáží, palmových vrchů i džungle. V této provincii nezapomeneme ochutnat místní specialitu, a sice čerstvě vylisovanou šťávu z cukrové třtiny, která se pěstuje všude okolo. Příjezd do cílové destinace dnešního úseku je stanoven na odpolední hodiny, následovat bude volný program.

5. den ⇒ BAC KAN - HANOI (160 km)

K Vietnamu neodmyslitelně patří i zelený čaj. Podává se zde u všech možných příležitostí, svátků, na svatbách, ráno, po obědě i na spaní. Cestou do Hanoje budeme projíždět přes provincii Thai Nguyen, která je právě místem mnoha čajových plantáží a také místem, ze kterého si můžete odvézt ten nejlepší čaj celého Vietnamu. Nedaleko města Thai Nguyen se zastavíme v místní čajové fabrice, kde v jejich čajovně nejen ochutnáte čerstvě připravený čaj, ale budete mít možnost si vybrat z velké nabídky různých druhů a kvality zeleného čaje. V odpoledních hodinách návrat do Hanoje a ukončení poznávacího výletu.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
1230
665
505
405
360
320
300
275

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a policejní povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

       
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek