Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Ha Giang

Provincie Ha Giang

Nejsevernější provincie severního Vietnamu, ve které spatříte ty nejkrásnější místa a scenérie. V této oblasti žije také nejvíce etnických menšin a stále není tak dotčena masovým turismem. Hlavním centrem je krajské město Ha Giang, které je pohledem a architekturou typicky budovatelské místo, ale zato klidné a čisté. Ve městě je spousta hotelů a nejen místních restaurací, ale jsou zde i vyhlášené masáže a bylinkové koupele etnika Red Dao.

Dong Van Karst Geopark

Nejkrásnějším místem provincie je jednoznačně Dong Van Geopark, který byl zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Zabírá rozlohu přibližně 2500 km a útvary v celé oblasti jsou staré téměř 400 miliónu let. Nejvyšší hora Mieu Vac dosahuje výšky 1971m a nejhlubší kaňon Tu San dosahuje hloubky kolem 800m. Když do Dong Van pojedete z Meo Vac, budete projíždět oblastní a průsmykem zvaným Ma Phi Leng. Historie této cesty spadá do období mezi roky 1959 – 1965, kdy na ní pracovalo tisíce lidí z etnických skupin. Je to nejkrásnější cesta v celé provincii, na které spatříte dech beroucí výhledy. V oblasti je možné se po nádherných kopcích a cestách procházet pěšky. Největší zážitek, je ale tuto oblast projet na motorce. Doporučuje se to, ale jen zkušeným řidičům, jelikož cesty jsou plné ostrých zatáček, svahů a místy nekvalitních silnic. V Meo Vac i Dong Van se konají každou neděli trhy, které určitě stojí za návštěvu. Na trzích místní obchodují s dobytkem, prodávají zvířata všeho druhu a považují to i za takové společenské setkání etnik a utužování vztahů. Trhy začínají už v brzkých ranních hodinách.
Když z Dong Van budete pokračovat až na úplný sever, tak dojedete do městečka Lung Cu, ve které se nachází Lung Cu Flag Tower. Z této vyhlídky se vám naskytne výhled na nádherné scenérie a dohlédnete až do Číny. V Lung Cu je možnost se ubytovat v několika typických homestay za příznivou cenu. Do této oblasti je ale potřeba si opatřit povolení, které si zařídíte na imigračním oddělení v Ha Giang nebo na policejní stanici v Meo Vac. V provincii Ha Giang stojí určitě za návštěvu například i vesnička Sa Phin,kde můžete navštívit královský palác Hmongů, který byl používán jako pevnost a residence během dynastie Vuong. Neméně zajímavé místo v Ha Giang provincii je odlehlá oblast Hoang Su Phi. V oblasti můžete spatřit nedotčenou přírodu, etnické vesničky a velké množství rýžových teras. Hoang Su Phi leží v nadmořské výšce 1000 metrů a obyvatele zde tvoří 11 etnických skupin a to především Hmongové, Tay, Nung a Dao.

Quan Ba

Nedaleko Ha Giang City se leží oblast Quan Ba, kde se nachází vesnička Nam Dam. V této malebné vesničce se můžete ubytovat ve formě místních homestay, kde můžete během pobytu poznat život etnika Dao, kteří stále žijí tradičním životem. Můžete také navštívit např. muzeum o historii etnika, zajít na místní market nebo se vydat trekovat do vedlejších vesniček. Zajímavá místa v okolí jsou i Haven Gate a Twin mountains. Pokud se tedy chystáte do Vietnamu, Ha Giang a okolí by jste rozhodně neměli vynechat.
       
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek