Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Vodopády Ban Gioc - 3 dny


Program výletu:

1. den ⇒ HANOI - CAO BANG (270 km)

První den nás čeká poměrně dlouhý přejezd z Hanoje do provinčního města Cao Bang. To ale nevadí, protože se při projíždění této velmi řídce osídlené oblasti budeme kochat typickou venkovskou krajinou, která nám nabídne pohledy na malebné vesnice utopené v záplavě zeleně, ale také vápencové skály a terasovitá políčka stoupající do závratných výšek. Příjezd do cílové destinace dnešního úseku je stanoven na odpolední hodiny, následovat bude volný program.

2. den ⇒ CAO BANG - BAN GIOC - QUANG UYEN (140 km)

Bočními silničkami napříč pravým vietnamským venkovem a krajinou vápencových homolí se z města Cao Bang vydáme k obří jeskyni Hang Puong s úžasnou krápníkovou výzdobou až k vodopádu Ban Gioc. Ban Gioc je nevyšší vietnamský vodopád, jehož vody se řítí z třístupňového útesu přímo na hranici s Čínou. Ve skutečnosti se jedná o dva vodopády, které leží jak na vietnamské, tak i na čínské straně. S šířkou 200 m, výškou 70 m a hloubkou přes 200 m se jedná se o největší vodopád v Asii a čtvrtý největší vodopád podél státní hranice na světě. Vodopád je obklopen malebnou krajinou krasových vrcholů, jež je mění v závislosti na ročním období. Na jaře je okolní krajina v plném květu, tak zde můžeme pozorovat tisíce vzácných rudě kvetoucích druhů rostlin, na podzim se naopak příroda zahalí do zlatožlutého závoje. V létě můžeme obdivovat prudký proud vody valící se přes útesy dolů, jehož burácení je slyšet kilometry daleko, naopak v zimě se voda uklidní a stéká pomalu dolů. Po prohlídce tohoto přírodního skvostu se vydáme zpět do podhorského tržního městečka Quang Uyen.

3. den ⇒ QUANG UYEN - HANOI (290 km)

Protože k Vietnamu kromě rýže neodmyslitelně patří také zelený čaj, tak to cestou do Hanoje vezmeme přes provincii Thai Nguyen známou pro své čajové plantáže. Kousek od stejnojmenného města si uděláme přestávku, abychom ochutnali čerstvě připravený čaj. Tato oblast je místem, kde můžete ochutnat jeden z nejlepších zelených čajů z celého Vietnamu. Čaj se zde podává při všech možných příležitostech, jako jsou např. svátky, oslavy, ale také každé ráno, po obědě a před spaním. Z široké nabídky různých druhů a kvality zeleného čaje si jistě vyberete ten pravý suvenýr. Návrat do Hanoje a ukončení výletu je plánováno v odpoledních hodinách.


Cena poznávacího výletu:

 
All inclusive
Ceny jsou uvedeny v USD/osobu
1 osoba
2 osoby
3 osoby
4 osoby
5 osob
6 osob
7 osob
8 osob
765
415
310
250
220
195
180
165

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  1. Privátní automobil s řidičem
  2. Celodenní strava
  3. Nápoje (1,5l balené vody denně, na oběd 1 pivo nebo nealko)
  4. Ubytování (homestay, hotel)
  5. Veškeré vstupy a povolení
  6. Česky mluvící průvodce
  1. Osobní výdaje a spropitné
  2. Nápoje (vyjma uvedených)
  3. Cestovní pojištění

Na co nesmíte zapomenout:

Víza:
Pro vstup a pobyt na území Vietnamu platí pro občany České i Slovenské republiky vízová povinnost, a tak je nutné si před cestou vyřídit platné vízum. Získání vietnamského víza je legitimní systém podporovaný imigračním úřadem ve Vietnamu, a jedná se o bezproblémovou záležitost. S vyřízením vietnamského víza se můžete obrátit buď na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze, nebo přímo na nás v sekci Online víza.
Vybavení:
Vietnam je tropická země, kde je opravdu hodně teplo a hlavně také hodně vlhko. Z tohoto důvodu doporučujeme volit spíše bavlněné oblečení před umělými materiály. Skladba Vašich věcí se samozřejmě bude lišit v závislosti na délce Vašeho pobytu a také na ročním období, ve kterém se do Vietnamu vydáte. Doporučený seznam věcí naleznete v sekci Co s sebou do Vietnamu.
Očkovaní:
Pro vycestování do Vietnamu není nutné žádné speciální očkování! Na rady center cestovní medicíny a očkovacích center však doporučujeme očkování proti žloutence typu A a B (hepatitida) a břišnímu tyfu, které se Vám může hodit i pro návštěvu jiných exotičtějších destinací. Více informací naleznete v sekci Očkování a antimalarika.
Pojištění:
Doporučujeme Vám sjednat pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun Vám může ušetřit statisícové náklady, které mohou při lékařském ošetření v zahraničí vzniknout v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí.
Finance:
Doporučená částka pro osobní výdaje, suvenýry a spropitné je na osobu 20-50 USD/den.

Fotogalerie:

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek