Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Roční období a počasí

Na otázku „jaké je počasí ve Vietnamu“ neexistuje jednoznačná odpověď. Podnebí ve Vietnamu se totiž značně liší podle geografické polohy, a tak není nic neobvyklého, když se teploty na severu v horách pohybují těsně nad nulou, zatímco na jihu dosahují čtyřicítky. Vietnam leží v tropickém pásmu, jeho počasí je tak do značné míry ovlivňováno monzunovým prouděním. Vietnamské klima můžeme rozdělit podle ročního období a geografického území.

Severní Vietnam

Obecně platí, že pro Severní Vietnam je typické monzunové klima se čtyřmi rozlišitelnými ročními obdobími a s vlivem vysoce vlhkého severozápadního a severovýchodního monzunu. To znamená, že od října do března je na severu poměrně studená a vlhká zima, zatímco na jihu je v té době sucho a teplo. Zimní měsíce jsou sice velmi vlhké, nicméně zajímavé je to, že v tomto období takřka neprší, zato je ale poměrně chladno a větrno. Na přelomu dubna a května se situace změní, do celé země přichází teplé a vlhké počasí. V letních měsících pak do Vietnamu přichází období dešťů, které si můžeme představit asi tak, že jednou za čas se přižene prudký liják, který však netrvá více než půl hodiny. Poté se obloha ale rozjasní a po dešti není ani památky.

Střední Vietnam

Co se týká střední části Vietnamu, tak tady prší od prosince do února, naopak od května do října nespadne ani kapka. V horských oblastech pak bývá obecně chladněji než v nížinách a teploty se tam v zimě můžou přiblížit až bodu mrazu. Centrální pobřeží Vietnamu jsou pak poměrně pravidelně zasahována tajfuny, které tam přicházejí v období od července do listopadu.

Jižní Vietnam

Jižní Vietnam má spíše průměrné tropické klima se slabým vlivem monzunů a jednoduše jej můžeme charakterizovat suchou a vlhkou sezónou a teplým celoročně stálým podnebím. Dalo by se říci, že na tropickém jihu se tak vlastně střídají dvě období: období dešťů (květen až listopad) a období sucha (prosinec – duben). Teploty na jihu země dosahují maxima zhruba od konce února do začátku května.

Ptáte se tedy, jaké je nejlepší období pro návštěvu Vietnamu? Někteří tvrdí, že nejvhodnější dobou k pobytu je květen, kdy není tak horko a celý Vietnam je zahalen do květu. Podle mého názoru však na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Vietnam stojí za návštěvu po celý rok, protože v každém období se Vám představí v úplně jiném světle. Nesmíme také zapomínat na skutečnost, že každým rokem se počasí může měnit, je proto dobré sledovat krátkodobější předpovědi. Co dodat na závěr? Já vždycky říkám, že: „není špatné počasí, jen špatně oblečený turista.“

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek