Rychlé dotazy:

Telefon: +84912250840
Email: info@cestovani-vietnamem.cz

     

Zajistíme vám také
Víza do vietnamu

zobrazit více
 

Halong Bay

Vịnh Hạ Long

Zátoka Ha Long Bay rozhodně patří mezi největší přírodní atrakce celého Vietnamu. Představu o její velikosti si můžete udělat, představíte-li si tři tisíce čarovných ostrůvků zvedajících se ze smaragdových vod Tonkinského zálivu. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Zátoku Ha Long a její magickou krajinu vápencových ostrovů a ostrůvků srovnávají návštěvníci s čínským Guilinem, nebo s lokalitou Krabi v jižním Thajsku. Miniaturní ostrůvky jsou poseté plážemi a z řídce zalesněných svahů se neustále line ptačí zpěv. Ha Long v překladu znamená: „tam, kde se drak noří do moře“. Jako jiné památky, má zátoka Ha Long také svou pověst. Podle pověsti stvořil zdejší ostrůvky obrovský drak žijící v nedalekých horách – když letěl z hor k pobřeží, vyrýval do země svým ocasem údolí a rozsedliny, a jakmile se vrhl do moře, vzniklé prolákliny se zaplnily vodou, takže nad hladinou zůstaly pouze nejvýše položené oblasti. Na plavbu po zátoce se můžete vydat na kajaku, člunu i na velké výletní lodi s kajutou. Plavby trvají od 2 hodin až po celodenní výlet s možností přespání na jednom z mnoha ostrůvků. Plavba na výletní lodi zahrnuje stravu a zastávku na koupání. Pokud si chcete výlet do zátoky opravdu užít, snažte se navštívit ji mimo měsíce únor, březen a duben. V tomto období je v oblasti chladno (teploty mohou klesnout až na 10°C), které provází časté mrholení. V důsledku toho se pak nad celou zátokou vznáší mlha a výhled na jinak překrásnou krajinu je téměř nulový.

Ha Long láká svými jeskyněmi

Dalším lákadlem zátoky Ha Long jsou jeskyně a národní park Cat Ba. „Skutečných“ pláží na březích zátoky Ha Long je velmi málo, zatímco v zátoce Lan Ha u ostrova Cat Ba je písčitých úseků více než stovka. Zátoka Ha Long láká neutuchající proud návštěvníků po celý rok, coby největší  přírodní atrakce severovýchodního Vietnamu.
Hang Dau Go (Jeskyně dřevěných kůlů) je rozlehlá sluj tvořená třemi podzemními sály. Vietnamský název jeskyně se vztahuje ke třetímu sálu, který údajně ve 13. století sloužil jako skladiště ostrých bambusových kůlů. Ze všech jeskyní je tato situována nejblíže k pevnině.
Hang Thien Cung je součástí komplexu, kde jsou kromě stalaktitů a stalagmitů k vidění také vápencové „výrůstky“ připomínající paličky květáku.
Hang Sung Sot
patří mezi nejčastěji navštěvované jeskyně. Rozkládá se rovněž ze tří sálů. Ke vchodu do jeskyně vede příkré schodiště, samotná sluj je však průchozí a druhým koncem se vrátíte zpátky na břeh zátoky. Nedaleko se nachází další jeskyně Hang Bo Nau.
Hang Trong neboli Jeskyně bubnů, jehož název byl pojmenován podle vzdáleného zvuku bubnů, který návštěvníci slýchají, když se mezi stalaktity a stalagmity prohání vítr.
Dao Tuan Chau – ostrov Tuan Chau je jedním z mála zdejších ostrovů zasažených turistickým ruchem, leží 5km západně od Bai Chay. Po dlouhé době se ubytovávalo v bývalém letním sídle Ho Chi Minha. Dnes je tomu úplně jinak, z ostrova se postupně stává mezinárodní rekreační areál Tuan Chau.

Cat Ba

Největší ostrov v zátoce Ha Long  je Cat Ba, je to drsný, skalnatý ostrov, pokrytý džunglí. Mimořádně malebná je zátoka Lan Ha na východním konci ostrova, v zátoce naleznete celou řadu neprobádaných pláží. Ostatní ostrovy v zátoce Ha Long jsou neobydlené, na Cat Ba se oproti tomu nachází několik miniaturních rybářských a zemědělských osad a jedno rychle se rozvíjející městečko, zvláště vlivem turistického ruchu. Ostrov je převážně tvořen kamenitým terénem. Většina obyvatel se živý rybolovem a zbytek pracuje v cestovním ruchu.

Národní park Cat Ba

Více jak polovinu rozlohy ostrova a další přilehlé ostrovy v přilehlých vodách zaujímá národní park, který byl založen roku 1986, hlavně na ochranu ostrovních ekosystémů - subtropické stálezelené hvozdy, zalesněné sladkovodní bažiny, mangrovové porosty, malá sladkovodní jezírka a korálové útesy. Převážnou část pobřeží tvoří skalnaté útesy, v zátokách se nachází i písečné pláže. Nádherné vápencové kopce, které se tyčí až do výše 331 m nad mořem skýtají domov pro jezera, vodopády a jeskyně. Největším jezerem je jezero Ech s plochou 3 ha. V národním parku se nachází 745 druhů rostlin, včetně 118 druhů stromů a 160 druhů léčivých rostlin. Roste tu také strom cay kim gao, ze kterého se vyráběli hůlky pro krále a šlechtu. Na území národního parku se nacházejí též dvě jeskyně, Nemocniční jeskyně, která sloužila za války jako nemocnice a jeskyně Hang Trung Trang.

Zdroj: Wikipedia

     
 
   
Facebook Google Vimeo Linked In Youtube Twitter
Copyright © 2013 Trinh Michal - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek
Vytvořilo webové studio Pixel Design | Redakční systém Web-SOUL
Tvorba webových stránek